Články - Aktuálně
Degustace vín a čokolády a čokolády a vína
12.6.2019 od 18 hodin degustace snoubení vína a čokolády .    ...
Degustace vinařství U Samsonů 25.4.2019 od 18 hodin
Založení rodinné vinařské tradice datujeme do roku 1880 Jakubem Samsonem. V současné době se ...
Degustace Vinařství pánů z Lipé 21.6.2018 od 19 hodin
...
Oblíbená vína
Kontakt - Rezervace
WINE CLUB
Sokolská 48
772 00 Olomouc

Jana Šubová
provozovatelka a degustátorka
mob.: +420 776 747 625

Sortiment kvalitních vín, které u nás naleznete

Sortiment kvalitních vín, která u nás naleznete

Česká republika

Nabízím vína převážně od menších vinařů s osobitým charakterem, kdy je znát rukopis vinaře na kvalitě vína.

Vinařství Novosedly Vinofol

Vinařství Petr Marada

Vinařství Machalínek

Vinařství Bunža

Vinařství Uher

Vinařství Moravčíkova vína

Vinařství Vitis Moravia

Vinařství Kozumplík

Vinařství Mitoma

Lucemburská vína

Lucemburské velkovévodství, jak zní oficiální název, hraničí s Belgií, Francií a Německem a je nejmenší zemí Beneluxu. Vína se zde pěstují pouze v Mosellské oblasti podél řeky Mosell. V naší nabídce najdete jedinečná vína rodinného vinařství Krier, která zastupujeme jako jediní v celé České republice.

Maďarská vína

Nejznámějším z maďarských vín je proslulé víno tokajské (Tokaji), které už po staletí nese čestný přídomek "Král vín a víno králů". A proto je najdete i u nás.

Moldavská vína

V Moldávii se stejnou zeměpisnou šířkou jako Burgundsko se rodí prvotřídní hrozny. Převážné množství vinné révy je vysázeno v jižní a střední Moldávii blízko hlavního města Kišiněv. Nejznámější vinice je dnes v Purcari na jihovýchodě, kde Cabernet a Saperavi, úžasné červené gruzínské révy, produkují tmavá, švestková vína s jemnou kyselinou, vhodná k dlouhému zrání. A pokud patříte mezi milovníky archivních vín, ta moldavská Vás jistě nezklamou.

Bulharská vína

Mírně zvlněná kopcovitá krajina jižně od Dunaje je pro pěstování révy vinné přímo ideální. Kontinentální klima ve vnitrozemí s horkými léty a chladnými zimami a středozemní klima na balkánských svazích spadajících k Černému moři činí vinařství jedním z nejdůležitějších hospodářských odvětví země. Před původními modrými odrůdami jako je Mavrud, Pamid, Gamza a Melnik dnes dominují Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot Noir. V bílých odrůdách Chardonnay, Sauvignon a Ryzlink rýnský vytlačují odrůdy jako Rkatsiteli a Ryzlink vlašský. Přes svou vysokou kvalitu si bulharská vína udržují příjemnou cenu.

Rumunská vína

Přestože jsou u nás rumunská vína spíše raritou, pyšní se zdejší vinařství bohatou tradicí a výsledky posledních výzkumů hovoří dokonce o vinařské historii dlouhé téměř 6000 let. Dnešní viniční plocha čítá kolem 250 tisíc hektarů, takže získat vysokou kvalitu za velmi příjemnou cenu není žádný problém.

Chilská vína

Je to přibližně třicet let, co se Chile prosadila jako země s vynikajícími podmínkami pro pěstování vína. Do nové vinařské oblasti začaly rychle proudit mohutné investice z celého světa, a tak se dnes tato dlouhá, úzká země na úpatí And nazývá "výkladní skříň" Jižní Ameriky a díky novým moderním technologiím a skvělým podmínkám produkuje vína světové třídy. Úspěch Chile je navíc podtržen faktem, že byla jedinou zemí, která díky přírodním podmínkám nebyla zasažena pohromou révokaze phyloxery, životnost révy je zde tedy několikanásobně delší.

Argentinská vína

Tato země z jižního cípu Latinské Ameriky je pátou největší vinařskou zemí světa. Podobně jako v sousedním Chile je vinohradnictví silně ovlivněno Andami. Díky čistému vzduchu a zavlažování průzračnou horskou vodou se zde daří řadě odrůd. Nejslavnější a pro argentinské vinařství nejtypičtější je Malbec, který dává tmavá, nádherně plná a komplexní vína. Dalšími častými odrůdami jsou Cabernet Sauvignon a Merlot, z bílých Chardonnay, Sauvignon blanc.
Nejznámější a dvěma třetinami celkové produkce nejdůležitější je oblast Mendoza, odkud pochází vína z naší nabídky.

Španělská vína

Španělsko je jednou z největších vinařských zemí Evropy. Disponuje obrovskou pestrostí přírodních podmínek zahrnujících výrazné klimatické odlišnosti, rozdílné nadmořské výšky, různé půdní typy i geologické profily. Nejznámější vinařskou oblastí je La Rioja, Ribera del Duero, Navarra nebo Penedes. Nejrozšířenějším vínem je Tempranillo dále Crianza a Garnacha. Španělská vína jsou velmi plná, aromatická a plná slunce. Ve víně převládají kakaové tóny, tabák a povidla.

Francouzská vína

Pokud uslyšíte spojení vinná kultura, řada z vás si jej spojí s francouzskými víny. I když je poslední roky Francie vystavena obrovské konkurenci z celého světa, nelze na ni jako na stát žijící vínem zapomenout. V naší nabídce jsou zastoupena vína z oblasti Languedocu (jih země). Slovinská vína

Slovinsko

Pro některé z nás země bývalé Jugoslávie, pro milovníky vín země vína a nádherných sektů vyráběných klasickou metodou, jež získávají ocenění na prestižních výstavách po celém světě.